وام ویژه دکتری به تمامی متقاضیان پرداخت شد

براساس سیاست وزارت علوم وام ویژه دانشجوی دکتری به دانشجویان سال اول و سال دوم که هنوز در امتحان جامع نیز شرکت نکرده‌اند، اعطا خواهد شد.


به گزارش طوبی بوک، به نقل از سایت صندوق رفاه، معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان گفت: در واقع همه دانشجویانی که از طرف دانشگاه‌ها به صندوق رفاه دانشجویان معرفی شدند وام ویژه دانشجویان دکتری دریافت کردند و هیچ درخواستی بی‌پاسخ نمانده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پی تماس تعدادی دانشجویان با این صندوق و برخی رسانه ها  مبنی بر اینکه با وجود ارائه درخواست وام ویژه دکتری،این وام توسط دانشگاه‌ها پرداخت نمی‌شود،دکتر سید فردین تقی زاده معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار کرد: این گروه از دانشجویان می‌توانند مستقیما به صندوق رفاه دانشجویان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه اعطای وام ویژه دکتری از اواسط سال 93 توسط بخشنامه‌ای به دانشگاه‌ها ابلاغ شد، افزود: دانشجویان بعد از سپری کردن امتحان جامع و تصویب پروپزال (طرح پیشنهادی) می‌توانستند از این وام بهره‌مند شوند.

معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه وام ویژه دانشجویان دکتری تا پایان سال 94 به صددرصد متقاضیان اعطا شده است، گفت: در واقع همه دانشجویانی که از طرف دانشگاه‌ها به صندوق رفاه دانشجویان معرفی شدند وام ویژه دانشجویان دکتری دریافت کردند و هیچ درخواستی بی‌پاسخ نمانده است.

دکتر تقی زاده افزود: چنانچه دانشجویی ادعا دارد که درخواست خود را به دانشگاه اعلام کرده اما وام را دریافت نکرده است قطعاً این درخواست از طرف دانشگاه به صندوق رفاه دانشجویان ارسال نشده است. این دانشجویان برای رفع مشکل خود باید به کارشناس اداره رفاه  دانشگاه خود مراجعه نمایند.

وی از تغییر شرایط اعطای وام ویژه دانشجوی دکتری خبر داد و گفت: براساس سیاست وزارت علوم وام ویژه دانشجوی دکتری به دانشجویان سال اول و سال دوم که هنوز در امتحان جامع نیز شرکت نکرده‌اند، اعطا خواهد شد. اجرا کردن چنین تصمیمی که صد درصد دانشجویان را پوشش دهد نیازمند بودجه زیادی است که در تلاش هستیم به کمک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و یکی از بانک های عامل بودجه مورد نیاز را تامین کنیم.

وی ادامه داد: قرار است تا پایان مردادماه تفاهمنامه منعقد شود و امیدوارم بتوانیم از مهرماه وام ویژه دانشجویان دکتری را پرداخت کنیم.

معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه مبلغ وام ویژه دانشجویان دکتری ماهیانه 700 هزار تومان است، اظهار کرد: این وام به دانشجویان روزانه، غیربورسیه و غیرشاغل پرداخت می‌شود.